Browse Instagram content with Pikram.com

#albania

Posts tagged as #albania on Instagram

2,739,431 Posts

@ritaora pls see this ... can y help me to tagg her??? .
.
Follow @qualityrita for more .
[ Btw , don't repost this video , ir if u want to repost this , ask for it and give credits ]
Dita 70 €
😍😍😍
#tirana #albania
This life is yours. Take the power to choose what you want to do and do it well. Take the power to love what you want in life and love it honestly. Take the power to walk in the forest and be a part of nature. Take the power to control your own life. No one else can do it for you. Take the power to make your life happy. |S.S|
•
•
•
•
#naturephotography #naturelovers #nature #naturegirl #naturemyhappyplace #outdoor #outdoors #intothewild #adventures #adventureseeker #adventure #funtime #explore #exploring #happyme #happiness #spirituality #albania #mysecretalbania #visitalbania #turism #life #lifestyle #outthere #beautiful #goodvibes #weekend #fun #trees #green 💚🌲
🇦🇱 ALBANIAN ALPS IN 360! 🇦🇱
~
Fun fact: 70% of Albania’s land is covered by mountains.
Two Albanian men, one Gheg and one Tosk, shaking hands.

#albania #albanian #illyrian #pelasgian #traditional #kosova #shqiptar #shqip #ghegtosk
Tave me perime:

Patate
Patllixhan
Speca te kuq
Brokoli 
Vaj ulliri,kripe
Ne furre me leter furre.

Sallate:
Domate
Kastravec
Qepe e njome
Avocado
Djath i bardhe
Vaj ulliri
Kripe

Qofte shtepie:
(Receta disa postime me pare ne faqe)

#healthychoises
#healthyfood
#healthyrecipe #gatimetemia #brendabotesime #recetatemia #pasioniim #iftar2019 #ramazan🌙 #ramadan2019 #albania #perime #ngjyra #shendet
Reacreation of the cover of my all time favourite Novel, The Alchemist by @paulocoelho . .
.
#thealchemist #alchemist #paulocoelho #book #bookcover #lawofattraction #santiago #pyramids #dreams #universe #novel #favouritebook #author #writter #amazing #design #bookcoverrecreation #Albania #photooftheday #pictureoftheday #art #artist #instaart #instaartist #graphicdesigner #designer #photoshop #photoshoplife #egypt #life " Its the possibility of having a dream come true that makes life interesting. "
In the Albanian wilderness 🐝🐾🍪 #albania #nature
"Life is short and the world is wide" - 
#Gdansk #Poland #Albanian #Travel #Albania #Class
@_vipatalb.giveaway Hello
Sot kemi loje shperblyse
Instagram account me 1000followers
Rregullat jane :
1 Follow @_vipatalb
2Share ne story
3Like ket postin
4Tag 5shok/shoqe
Ju deshiroj fat
...
#gjilan #pristina #gjakova #peja #mitrovica #ferizaj #kosovo #kosova #albania #saranda #vlora #qkakashpija #stupcat #osamire #mozzikfans #butrintimeri #vipatfunny #dafinators #dafinazeqiri #kidators #luanator #diaspora #humorshqip #babastars #butriors #kosovo #albania #shkupi
🔻L-Aginine
🔺Nga 3000 Lekë ⛔Behet 2300 Lekë
👉🏻www.supplementalbania.com
📱+355673222022 / +355674619351
Superior L-Aginine
PREKUSOR I OKSIDIT NITRIK NE ORGANISEM
Suplementi permban L-ARGININE dhe ka per qellim te furnizoje muskujt gjate ushtrimeve te forta fizike sidomos per sportistet.
L-Arginine është një amino acid i nevojshëm për sintezën e proteinave.
Ajo gjendet natyrshëm në ushqime të tilla si mishi i kuq, shpendët, peshqit dhe produktet e qumështit. Përderisa trupi ynë mund të prodhojë arginin, ka raste kur do të kërkohet plotësim.
L- arginina eshte nje aminoacid esencial , nje nga funksionet kryesore eshte te shderrohet ne oksid nitrick pas hyrjes ne organisem. Oksidi nitric ndihmon enet e gjakut te relaksohen dhe zgjerohen, duke ndihmuar ne qerkullimin e gjakut. L-arginina gjithashtu stimulon edhe clirimin e hermonit te rritjes, insulines dhe substancave te tjera ne organisem.
Udhëzime për përdorim:
Si shtesë ushqimore, merrni 2 kapsula me 250 ml ujë të ftohtë dhe konsumoni 30 minuta para se të filloni aktivitetin
Permban per serving L-arginine1440 mg
L-arginine, xhelatine, uje te distiluar,agjentet kunder ngurtesimit (stearat magnesi, dioksid silici) ngjyrues (dioksid titani) .
.
.
.
.
.
.
.
.
#gymnutrition #optimumnutrition #Gym #Fitness #health #fitness #fit #fitnessaddict #workout #bodybuilding #gym #train #training #health #healthy #instahealth #strong #motivation #determination #lifestyle #exercise #getfit #superior14supplements #scitecnutrition #supplementalbania
#albania #tirane
Tag shokun/shoqen tuaj të ngushtë🖤😍
Follow @arti_i_letersise për më tepër!
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
#art #letersi #artistique #shprehje #photography #photooftheday 
#quotes#thenie #thenietemenqura #theniemevlere #shprehjefilozofike #kosova #albania # shqiperia#poezi #poet #motivim#thenie
👠Këpucët e Hirushes 😍
Vlerso sa ju pëlqen nga 1-10 në koment
Tag shoqen që duhet me pa😍
.
.
.
#festacouture #deluxestore #onlineksdeluxe #dresses #kosovo #albania #dyqanonline #fustana #promo #dasma #dallama #kepuce #shoes #makeup #abiqarshia #nails #nailsart #dresseswow
You are cordially invited to the next concert of Isralb Fest , June 06 , at 19:00 o’clock in the Music Academy of Tirana 😊🎶
Shume te dashur Miq, jeni te ftuar ne koncertin recital ne kuadrin e Isralb Fest, ne 06 qershor , ora 19:00 tek Akademia e Arteve 🎶
Ne program do te kete: Kodály, Liszt, Boris Pigovat, Marzocchi, Zombola etj...
Nje falenderim i vecant shkon per Trupin Dipllomatik i cili mbeshtet kete inisiative, Ministria e Kultures, Morina Palace, Shalom Center, Eurogold, Hotel Kastria dhe Universiteti i Arteve
Foto:Andris András Mayer
Grafika: Uran A. Krasniqi #isralbfest #tirana #albania #shqiperi #koncert #recital #music #classical #balkan #festival #liszt #kodaly #pigovat #zombola #israel #albania #hungary
#albania #nature #travel #green 📸
Nassomato “ Black Afgano ” 🌘 ~TESTER PRODUCT ~ 🏆
Extrait De Parfume - 30 ml ⚜️
🛒 Cmime shume te arsyeshme 📦 Transporti Falas ne Shqiperi dhe Kosove 1-3 dite 📥 Porosit ne inbox dm 
#elixirperfumes #elixirperfumesalbania #parfumeonline #parfume #parfumeoriginal #albania #tirana #shqiperia #nassomatoblackafgano #nassomatoparfums #nassomatto
Hidrante te kompletuar me hedhes, zorre, sarraçeneske dhe kabine 🧯. ◾️Per me shume informacion mund te kontaktoni ne DM ose ne numrat e tel :
+355697001341 & +355694000024 ◾️Na gjeni ne adresat e meposhtme: •Tirane Rruga Burhan Pustina
•Shkoder Rruga Blv Zogu I (Xhabije). #thinksafetyfirst #hidrante #staysafe #estintore #extinguisher #fireprevention #fireprotection #fireprotectionalbania #shkoder #xhabije #tirana #albania 🧯🧯🧯🧯🧯🧯🧯🧯🧯🧯🧯🧯🧯🧯
👠Këpucët e Hirushes 😍
Vlerso sa ju pëlqen nga 1-10 në koment
Tag shoqen që duhet me pa😍
.
.
.
#festacouture #deluxestore #onlineksdeluxe #dresses #kosovo #albania #dyqanonline #fustana #promo #dasma #dallama #kepuce #shoes #makeup #abiqarshia #nails #nailsart #dresseswow
🥇MAICA ME POROSI🥇
•Kualitet i garantuar 💯👌
•Porosit dizajnin tënd 🌌,na e bojna ✅
•Transporti Falas 🚕
•Për meshkuj dhe femra 👫
•Porosit ne direct📥🔥
• @fashoponline.ks •
• @fa_creative_ks •
• @fa_design._ •
•
•
•
#prishtina #kosovo #kmn #porosit #noizy #blejonline #prizren #albania #albaniangirl #albanianboy #tba #unikkatil #2po2 #ledrivula #shqipe #shqip #duksa #butiku #kosova #azet #kmn #zuna #kmngang #kmnazet #prishtina #porosit
🥇MAICA ME POROSI🥇
•Kualitet i garantuar 💯👌
•Porosit dizajnin tënd 🌌,na e bojna ✅
•Transporti Falas 🚕
•Për meshkuj dhe femra 👫
•Porosit ne direct📥🔥
• @fashoponline.ks •
• @fa_creative_ks •
• @fa_design._ •
•
•
•
#prishtina #kosovo #kmn #porosit #noizy #blejonline #prizren #albania #albaniangirl #albanianboy #tba #unikkatil #2po2 #ledrivula #shqipe #shqip #duksa #butiku #kosova #azet #kmn #zuna #kmngang #kmnazet #prishtina #porosit
👠Këpucët e Hirushes 😍
Vlerso sa ju pëlqen nga 1-10 në koment
Tag shoqen që duhet me pa😍
.
.
.
#festacouture #deluxestore #onlineksdeluxe #dresses #kosovo #albania #dyqanonline #fustana #promo #dasma #dallama #kepuce #shoes #makeup #abiqarshia #nails #nailsart #dresseswow
This is still How Rudina makes butter!
When we arrived in their place, we were frapped by the simpleness . One main living  room. Square, and covered of carpets, on the side the beds of the family and in the middle the fire place.
On the walls the family portraits, a religious sign and a calendar. 
They asked us if we wanted to eat or drink something, we felt they wanted to give us everything possible to make us feel perfect.  Of course we accepted to taste those beautiful home made products. For us it was an exotic meal, for them it is the base of the alimentation, what they eat is what they modestly produce. 
After sometime talking and sharing we kept walking as our week goal was still far. It was heart breaking to refuse an invitation to sleep and we hope it will happen again as for 6 people, it tends to be a miracle.
.
.
.
.
.
#albania #adventurelife #adventuretravel #adventurethatislife #adventureawaits #adventure #adventureinspired #balkantrip #balkanfocus #discoverthebalkans #balkans #hiking #hikingculture #hikingday #hikingtheglobe #hiking🌲 #hiking👣 #hikingworldwide  #travelling #traveling #traveller #traveler #wanderlust #igtravel #instapassport #frenchroamers #decouvrirensemble #voyages #allbornexplorers #frenchtraveler
Cozy and with an extraordinary view...? what’s the best way to sleep during traveling??? 🌱
.
.
.
#naturelover #landscape #tent #camping #intothewild #travelernottourist #harmony #paragliding #lifestyle #albania #unknown #gem of #balkans #visitus #airflowcamping
Hmm😍
Çka jena na ? SHQIPTAR !! Çka jena na ? SHQIPTAR !! Like nese dhe ty te behet zemra mal !
Djemte e Shqipes brohorasin Shqipri gjate stervitjes se tyre ne ushtrine Zvicerane.
#mighty_albania #shqiptar #shqiperia #kuqezi #kosova #prishtina #tirana #albania #ilirida #malsia #presheva #cameria
If you lose someone but find yourself,you win.
Credits: @rubin.becolli_photography 💙
____________________________________________________________________________________________
#quote #yourself #selflove #love #woman #empty #mood #like #comment #blogger #mysecretalbania #girl #albania #tirana #style #blogger #fashion #model #streetstyle #likesforlike #photography #photo #instagood #tiranazbuluar #ig #fashion #buildings #vintage #comments #followformore #comment #film #art

Loading